Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Droga do Ostrowi Mazowieckiej powinna być „krajowa” uznali radni sejmiku

Radni sejmiku województwa podlaskiego poparli pomysł przywrócenia drodze wojewódzkiej nr 677 rangi drogi krajowej. Drogą łącząca Łomżę z Ostrowią Mazowiecką „krajówką” była do chwili likwidacji województwa łomżyńskiego czyli do 31 grudnia 1998 roku. Następnego dnia - wraz z powstaniem województwa podlaskiego - statut ten jednak straciła i od tamtej pory jest drogą wojewódzką. Stan techniczny drogi staje się coraz gorszy, bo ruch pozostał na niej jak na „krajówce” ale nakłady na jej utrzymanie znacznie ograniczono...

Lokalni samorządowcy i to zarówno z województwa podlaskiego jak i mazowieckiego od kilku lat zabiegają o przywrócenie rangi drogi krajowej temu - liczącemu raptem nieco ponad 40 km - odcinkowi drogi. Jak podkreślano podczas wczorajszej sesji sejmiku droga ta wojewódzka jest tylko z nazwy, bo ruch jaki  się po niej odbywa jest porównywalny z tym notowanym na drogach krajowych w regionie. Codziennie drogą pomiędzy Łomżą a Ostrowią Mazowiecką przejeżdża około 6,5 tys samochodów, przy czym aż 20% z nich to pojazdy ciężarowe. Na innych drogach wojewódzkich średnio jest ok. 2 tys samochodów na dobę, a ciężarówki stanowią tam nie więcej niż 7-8%.
Dane te przekonały radnych wojewódzkich. Po początkowych zgłaszanych wątpliwościach „czy jest sens oddawać za darmo drogę na którą wyłożyliśmy pieniądze” ostatecznie 26 radnych opowiedziało się za poparciem wniosku lokalnych samorządów o przekwalifikowaniu tej drogi z wojewódzkiej na krajową.  Aby tak się stało musi zgodzi się jeszcze rząd...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę