Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Małe zainteresowanie abolicją podatkową

Tylko kilku łomżan zdecydowało się skorzystać abolicji podatkowej w związku z nieujawnionymi dochodami osiągniętymi za granicą. Z informacji udzielonej przez Radosława Hancewicza, rzecznika prasowego Izby Skarbowej w Białymstoku wynika, że tylko nieco większym zainteresowaniem niż w Łomży abolicja cieszy się w śród mieszkańców Białegostoku i Suwałk.


W Łomży do piątku złożono tylko 8 takich wniosków. W Białymstoku było ich 38, a w Suwałkach i 22.
Dodać wypada, że jeszcze tylko przez tydzień (do 6 października)  można składać wnioski abolicyjne w związku z dochodami uzyskanymi w 2002 roku. Termin składania wniosków dotyczących przypadku dochodów uzyskiwanych w latach następnych upływa dopiero6 lutego 2009 roku. Zdaniem Hancewicza niewielka ilość złożonych dotychczas wniosków abolicyjnych ma związek właśnie z tym. Jego zdaniem w 2002 r. niewielu Polaków wyjeżdżało do pracy za granicę. Większy ruch zaczął się od chwili przystąpienia Polski do UE.
- Liczymy, że więcej wniosków trafi do urzędów skarbowych koło świąt Bożego Narodzenia, kiedy Polacy pracujący za za granicą przyjadą do kraju i może zdecydują się uregulować te sprawy - dodaje Hancewicz.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę