Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Promocja z „jantarami” nie wyszła?

Główne zdjęcie
Przewodniczący Rady Miasta Wiesław Grzymała i Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński inaugurują dystrybucję Jantarów

To miał być promocyjny strzał w „10”. Wybite z okazji 590 rocznicy nadania praw miejskich Łomży jantary miały trafić do mieszkańców Łomży i odwiedzających miasto turystów. Już po kilku dniach „sprzedaży” łomżyńskich lokalnych dukatów ogłaszano sukces przedsięwzięcia... Okazuje się jednak, że jantary nie poszły jednak jak świeże bułeczki... Na dwa dni przed upływem terminu ich „ważności” w „skarbcu” MDK-DŚT, który na zlecenia ratusza zajmuje się ich dystrybucją, ogólnej puli 50 tysięcy dukatów pozostało jeszcze grubo ponad połowa.

Przypomnijmy w połowie czerwca podczas uroczystej sesji z okazji 590 rocznicy nadania praw miejskich Łomży oficjalnie zaprezentowano wybite z tej okazji łomżyńskie monety nazwane „jantarami”. Do 30 września miały być one być „normalnym” środkiem płatniczym w mieście. Miały, ale nie do końca to się udało, choć można było nimi (i je) kupować w ok. 60 punktach na terenie Łomży.  Jedna moneta o nominale 4 jantary to 4 zł, a pełną wymianę do końca września gwarantuje urząd miejski. Termin ten się zbliża, a jantarów w skarbcu niestety nie ubywa.  Z 50 tys. dukatów wykonanych ze stopu Nordic Gold do tej pory sprzedano ponad 21 tys. Dyrektor MDK-DŚT Roman Borawski przypuszcza, że od kilkuset do kilku tysięcy dukatów może być jeszcze w punktach, współpracujących przy dystrybucji monety lokalnej, ale i tak pozostało jeszcze sporo...
- Jantary będą dalej sprzedawane, bo mają głównie wartość kolekcjonerską i pamiątkową – mówi Mariola Jabłonowska odpowiedzialna w łomżyńskim ratuszu za promocję.
 
Do sprzedaży jest także jeszcze kilkadziesiąt dukatów w wersji exklusiv – czyli srebrnych monety o nominale 40 jantarów. Tych było tylko 500, przy czym 10% nakładu miasto pozostawiło sobie w celach promocyjnych i honoruje nimi co zacniejszych gości...  Pozostali srebrne monety mogli kupić po 210 zł za sztukę. Choć wydawało się, że przynajmniej te pójdą jak „świeże bułeczki”, okazuje się mimo początkowej rezerwacji z oferty kupna srebrnych jantarów nawet nie skorzystali wszyscy radni miasta...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę