Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Stracili pracę za oświadczenia majątkowe...

Dwóch dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Suwałk i Białegostoku straciło wczoraj pracę. W obu przypadkach powodem były ich oświadczenia majątkowe – poinformował Jan Kwasowski rzecznik prasowy marszałka województwa. Dyrektor białostockiego WORD zrezygnował z pracy, po tym jak media ujawniły, że w swoim oświadczeniu napisał, że prowadzi działalność gospodarczą, a p.o. dyrektora ośrodka w Suwałkach stracił stanowisko, bo nie złożył oświadczenia majątkowego.

Decyzje o zmianach na dyrektorskich stołkach w WORD-ach zapadły podczas piątkowego posiedzenia zarządu województwa podlaskiego. Wówczas to przyjęto rezygnację Wiesława Żylińskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.  Jak relacjonuje Kwasowski ustępujący dyrektor napisał: „Usunięte zostały wprawdzie powody formalno – prawne dotyczące mojej osoby jako Dyrektora, jednakże stoję na stanowisku, że wysokie standardy mojej partii PSL i koalicji rządzącej PO – PSL wymagają ode mnie podjęcia takiej osobistej decyzji(...)”
Po ujawnieniu przez media sprawy dyr. Żylińskiego, który w swoim oświadczeniu majątkowym ujawnił, że nie zrezygnował z prowadzenia działalności gospodarczej, czym naruszył ustawę z 1997 roku, kierownictwo Urzędu Marszałkowskiego skrupulatnie zajęło się sprawdzaniem oświadczeń majątkowych również innych dyrektorów.
- W jego trakcie okazało się, że p.o. dyrektora WORD w Suwałkach Marian Chmielewski nie złożył oświadczenia majątkowego w wymaganym ustawą terminie 30 dni od powołania go na stanowisko  - podał Jan Kwasowski.
Dyrektor Chmielewski złożył również rezygnację, która także została przez Zarząd Województwa przyjęta.

Nowym p.o. dyrektora WORD w Białymstoku został Andrzej Franciszek Daniszewski, a w Suwałkach Marian Cichosz.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę