Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Walczą o wyjazd na Maltę... i uczą się przedsiębiorczości

Zespół Szkół Drzewnych w Łomży znaleźli się w grupie kilku szkół, w których Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego realizuje projekt pt.: „€ko-Kluby Przedsiębiorczości - promocja świadomości proekologicznej wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”. W piątek w szkole odbył się tzw. Trening Przedsiębiorczości. W czasie zajęć uczniowie sprawdzali swój poziom „bycia przedsiębiorczym” i poznawali sposoby kierowania grupą...

Celem projektu, nad którym patronat objęli Marszałek Województwa Podlaskiego oraz podlaski Kuratora Oświaty, jest utworzenie €ko-Klubów Przedsiębiorczości w 10 szkołach ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego. Członkami klubów są uczniowie zainteresowani rozwijaniem umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i ekologii. Począwszy od września 2008 roku przez 7 miesięcy uczniowie tworzący €ko-Kluby Przedsiębiorczości wezmą udział w szkoleniach i warsztatach z zakresu ekonomii, marketingu, przedsiębiorczości, ekologii oraz zasad opracowania biznes planu.
Jak podkreśla Katarzyna Mieczkowska opiekunem grupy z ramienia szkoły „drzewnej” pierwsze zajęcia w  €ko-Klubie Przedsiębiorczości spodobały się uczniom.
- Na ich twarzach dało się zauważyć duże zaciekawienie tematem, tym bardziej, że większość z uczestników nie miała jeszcze kontaktu z przedmiotem „Podstawy przedsiębiorczości” - mówi nauczycielka ZSD.
Podczas warsztatów uczniowie, z pomocą ekspertów, przygotowują biznes plany dotyczące wymyślonej przez nich firmy. Biznes plany wezmą udział w konkursie, podczas którego oceniony zostanie „pomysł na biznes” oraz jakość przygotowanego biznes planu. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w wyjeździe studyjnym na Maltę, podczas którego zapoznają się z działalnością podobnych klubów w tamtejszych szkołach oraz nawiążą międzynarodowe kontakty z rówieśnikami.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę