Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Pieniędzy na remont budynku (po) Drzewnej w Łomży już nie ma...

Główne zdjęcie
radna Agata Gołaszewska

Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży oddał do Ministerstwa Edukacji Narodowej 800 tys. zł. z pieniędzy, które miały być przeznaczone na rozpoczęcie remontu zabytkowego przy Alei Legionów 9 w Łomży. Dyrektor OKE pieniądze musiał oddać, bo budynek nie jest jego własnością. W dalszym ciągu mieści się tu Zespół Szkół Drzewnych, a władze miasta nie potrafią znaleźć rozwiązania gdzie wyprowadzić uczniów szkoły z budynku obiecanego OKE. Zdaniem Agaty Gołaszewskiej przewodniczącej komisji oświaty Rady Miasta to co w tej sprawie wyprawia odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Krzysztof Choiński jest niedopuszczalne.

budynek, na którego remont miały być te pieniądze?
budynek, na którego remont miały być te pieniądze?
Radna Gołaszewska (działaczka PO), podczas specjalnej konferencji prasowej, podkreślała, że Platforma Obywatelska nie dopuści  do likwidacji Zespołu Szkół Drzewnych w Łomży i że zrobi wszystko aby „na trwałe związać Okręgową Komisję Egzaminacyjną z Łomżą”. W jej ocenie to, że tak się nie stało, mimo że sprawa wałkowana jest już od roku, to wina wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego, który co rusz zmienia koncepcje. Radna potwierdziła, że przed kilkoma dniami prezydent wycofał z komisji edukacji wniosek w sprawie połączenia Drzewnej z PG nr 3. To ona także poinformowała, że OKE musiał już zwrócić pieniądze zapisane na remont budynku po Drzewnej do MEN-u.  Radna Gołaszewska powołując się na rozmowę z dyrektorem OKE Waldemarem Kurpiewskim podawała że z zabezpieczonego na ten cel 1 mln zł zwrócono 600 tys zł. Tymczasem jak twierdzi Agnieszka Muzyk rzecznik prasowy OKE w Łomży do ministerstwa oddano 800 tys zł.
- Kierując się zasadami racjonalności i gospodarności w wydawaniu środków budżetowych musieliśmy zwrócić te pieniądze – mówi Muzyk. - Ten budynek nie jest naszą własnością, a  więc zgodnie z prawem nie możemy wydawać na jego remont jakichkolwiek środków – podkreślała.

Dodajmy, że budynek przy Alei Legionów, który dziś jest siedzibą Zespołu Szkół Drzewnych,  wzniesiono w 1905 r. jako Dom Ludowy. W okresie międzywojennym, w latach 1922-1924 został rozbudowany i znalazła w nim siedzibę (powstała w 1919 r.) Szkoła Miernicza do której tradycji nawiązuje dzisiejszy Zespół Szkół Drzewnych. 
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę