Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Ćwiąkalski POzamyka nam sądy?

Główne zdjęcie
wejście do Sądu Okręgowego

Jeżeli wejdzie w życie przygotowywany w Ministerstwie Sprawiedliwości plan likwidacji małych sądów, w których pracuje mniej niż 10 sędziów, trzeba będzie zamknąć Sąd Rejonowy w Grajewie, Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem, Sąd Rejonowy w Zambrowie. Sędzia Dalia Szerment Szpurko, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży, o doniesieniach prasowych w sprawie szykowanej reformy sądownictwa nie chce się wypowiadać, ale odpowiada, że więcej niż 10 sędziów pracuje tylko w Sądzie Rejonowym w Łomży. Dodać wypada, że jeżeli faktycznie do zamykania „rejonówek” by doszło, oczywistym stałaby się także likwidacja Sądu Okręgowego w Łomży... bo po co „okręgówka” dla jednej „rejonówki”?.

O przygotowywanych w Ministerstwie Sprawiedliwości planach likwidacji małych sądów tym razem napisała „Trybuna”. Jak podaje gazeta ministerstwo chce wprowadzić te zmiany albo na mocy ustawy, albo w drodze rozporządzenia ministra sprawiedliwości o usytuowaniu sądów powszechnych.  
– Gdy słyszę, że trzeba zlikwidować kilkadziesiąt sądów tylko dlatego, że pracuje w nich mało sędziów, to burzę się wewnętrznie. Z tego, co wiem, prace nad tym projektem są już bardzo zaawansowane – mówił „Trybunie” członek Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia sędzia Waldemar Żurek.

 zobacz więcej: Trybuna


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę