Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

„Speckomisja” załatwi sprawę Drzewnej?

Główne zdjęcie
Prezydenci Krzysztof Choiński i Jerzy Brzeziński podczas debaty o losach "Drzewnej"

Specjalna komisja składając się z przedstawicieli Zespołu Szkół Drzewnych, Publicznego Gimnazjum nr 3, Prezydenta Łomży i Kuratorium Oświaty w Białymstoku ma wypracować kompromisowy w tzw. „sprawie” Drzewnej. O takim nowym prezydenckim pomyśle na rozwiązanie problemu ciągnącego się już od ponad roku poinformowała Małgorzata Palanis rzecznik prasowy białostockiego kuratorium. Przedstawiciele instytucji mieliby pośredniczyć w rozmowach o połączeniu na które nie godzą się obie szkoły, ale czego chce wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński.

Przypomnijmy, zgodnie z obietnicami podczas wrześniowej sesji radni Łomży mieli ostatecznie zdecydować o połączeniu Zespołu Szkół Drzewnych z Publicznym Gimnazjum nr 3. Wśród radnych (którzy mają spotkać się na sesji 30 września) kolportowany był już nawet odpowiedni druk nr 416 z 12 września 2008 roku, zawierający uchwały o rozwiązaniu Zespołu Szkół Drzewnych i utworzeniu od 1 stycznia 2009 roku Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych (z połączenia Drzewnej i PU nr 3). Uchwałom towarzyszył wniosek podpisany przez wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego w którym uzasadniał, że powodem rozwiązania ZSD „jest pilna potrzeba poprawy warunków materialnych w jakich pracują szkoły tego typu” (a nie jak dotąd twierdzono konieczność szybkiego przekazania budynku po drzewnej na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej) i (co było szczególnie wielkim zaskoczeniem dla dyrekcji i nauczycieli Drzewnej) że „Rady Pedagogiczne Publicznego Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Drzewnych nr 9 aprobują potrzebę połączenia tych szkół w zespół, widzą płynące z tego faktu korzyści”.
Połączenie obu szkół, poza radnymi musiał także zaaprobować Kurator Oświaty w Białymstoku. Okazuje się jednak, że ten prezydencki pomysł z jakichś przyczyn mu się nie spodobał. Z jakich – tego nie wiemy i chyba już się nie dowiemy.    
Małgorzata Palanis rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Białymstoku odnosząc się do złożonego wniosku prezydenta Łomży w sprawie połączenie szkół informuje, że choć  w Kuratorium była już przygotowana opinia negatywnie oceniająca ten wniosek, to nie została ona wydana.... Powód jest zaskakujący. W ostatniej chwili prezydent Łomży wniosek wycofał. Tym samym nie było okoliczności do jej wydawania – mówi Palanis. 

Prezydent swój wniosek wycofał także z Rady Miasta. O tym poinformował nas radny Krzysztof Sychowicz. Jak mówi w sobotę dostarczono mu do domu odpowiednią informację z ratusza.

Teraz znowu komisja?
Jak informuje Małgorzata Palanis, prezydent Choiński zaproponował powołanie specjalnej komisji z udziałem przedstawicieli szkół i Kuratora Oświaty, którzy wypracowaliby kompromis w sprawie połączenia obu szkół. Kuratorium ten pomysł zaakceptowało, ale nie wiadomo kiedy ta „speckomisja” miałaby zebrać się po raz pierwszy...

Dodajmy, że będzie to już kolejna „speckomisja” która będzie łamała sobie głowę jak załatwić ciągnącą się od roku sprawę Drzewnej. Blisko rok temu taką speckomisję powołano w Radzie Miasta, a efektem jej prac była zaproponowana przez prezydenta Łomży uchwała o zamiarze wybudowania na potrzeby Drzewnej nowej siedziby szkoły w pobliżu „warsztatów” zlokalizowany przy ulicy Sikorskiego. Realizacji tej uchwały chce społecznej szkoły, ale teraz nie godzi się na to prezydent miasta.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę