Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

Szukają chińskiego mleka

Inspektorzy sanepidu szukają w sklepach, także Łomży i regionu, skażonego chińskiego mleka. Jak podkreśla Andrzej Jarosz rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku wszystkie powiatowe stacji na terenie całego województwa otrzymały polecenia aby podczas kontroli, zarówno rutynowych jak i zleconych w sklepach, ale także w zakładach wykorzystujących do produkcji mleko w proszku, zwracać szczególną uwagę na pochodzenie mleka. Szanse na to, że takie mleko mogłoby do Polski trafić są niewielkie, ale lepiej dmuchać na zimne...

Afera ze skażonym chińskim mlekiem dla niemowląt wybuchła przed tygodniem. Wówczas to okazało się, że u ponad 150 dzieci zdiagnozowano ostrą niewydolność nerek, po zatruci melaminą, którą wykryto w mleku modyfikowanym. Dziś liczba ofiar zatrucia skażonym mlekiem doszła do 54 tysięcy. Z tego 104 dzieci znajduje się w stanie określanym przez lekarzy jako ciężki. Czworo dzieci zmarło.

Andrzej Jarosz podkreśla, że informacji Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju wynika, że zarówno cała Unia Europejska, a tym bardziej Polska, nie importuje chińskiego mleka. Kontrole w sklepach są prowadzone z ostrożności. Jarosz dodaje, że wyniki prowadzonych dotychczas kontroli wykluczają, aby skażone mleko mogło być w naszych sklepach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę