Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wsparcie dla łomżyńskiego szpitala

Nowoczesny, cyfrowy aparat do wykonywania zdjęć RTG pojawi się w łomżyńskim szpitalu. Zakup możliwy będzie dzięki środkom unijnym uzyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz wsparciu samorządu województwa. Szpital na nowy aparat ma dostać ponad 4 mln zł.

Wsparcie otrzyma szpitalny projekt pn.  „Ucyfrowienie aparatury  i sprzętu do radiografii diagnostycznej i zabiegowej”.
- Pod tą nazwą kryje się zakup nowego aparatu RTG, wielostanowiskowego, wysokiej klasy jak również sprzętu z nimi związanego– mówi z-ca dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jan Bajno.
Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 4,4 mln zł, przy czym z funduszy PO WP ma pochodzić niespełna 4 mln zł. Wraz z zakupem sprzętu pojawi się  szansa, aby Szpital Wojewódzki w Łomży stał się radiologicznym ośrodkiem diagnostycznym. Taką propozycję – jak podkreśla Bajno - złożyły okoliczne szpitale.

Dodajmy, że w ramach RPOWP z Działania 6.2 Rozwój infrastruktury z zakresu opieki zdrowotnej  realizowany ma być także projekt doposażenia sal operacyjnych szpitala w Kolnie. Na „Blok operacyjny na miarę czasów” kolneńska placówka z funduszy unijnych otrzyma 1 mln 316 tys zł, co stanowi 90% kosztów przedsięwzięcia.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę