Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Karateczki z Łomży w walce o mistrzostwo Ameryki

Główne zdjęcie
Aleksandra Zajkowska i Dariusz Syrnicki

Anna Kaczyńska wychowanka Łomżyńskiego Klubu Karate, a dziś zawodniczka jednego z białostockich klubów karate, ponownie wywalczyła wicemistrzostwo Ameryki. Anna, a także druga łomżanka Aleksandra Zajkowska uczestniczy Otwartych Mistrzostwach Ameryk w Karate Kyokushin Nowy Jork 2008. Oli na drodze do finału w kategorii juniorów w walkach stanęła przyszła mistrzyni ameryki kanadyjka Nada Boumeftah. Ostatecznie ta nasza zawodniczka została sklasyfikowana na 4 miejscu.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę (20 września) hali Hunter College Sportplex w Nowym Jorku. W mistrzostwach uczestniczyło 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów. Ranga imprezy oraz wysoki sportowy poziom zapewnił przybyłym zawodnikom oraz kibicom sportów walki wiele atrakcji.
Polska reprezentowana była przez największą jak dotąd, 25-osobową drużynę, w której skład weszły Anna Kaczyńska (z Białegostoku) oraz Aleksandry Zajkowskiej z Łomżyńskiego Klubu Karate.  Anna Kaczyńskia po raz kolejny wywalczyła w otwartej kategorii wicemistrzostwo Ameryki. Oli Zajkowskiej (2 kyu) na drodze do finału stanęła przyszła Mistrzyni Ameryki kanadyjka Nada Boumeftah (1 dan).
- Pierwszy start Oli, to przetarcie szlaku oraz zdobycie doświadczenia  w tych renomowanych
cyklicznych zawodach karate – podkreśla trener Dariusz  Syrnicki ( 1 dan ) - Jednak naszym głównym celem są w tej chwili przygotowania do listopadowych Mistrzostw  Europy w Varnie w Bułgarii – dodaje.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę