czwartek, 28 marca 2024 napisz DONOS@

Karateczki z Łomży w walce o mistrzostwo Ameryki

Aleksandra Zajkowska i Dariusz Syrnicki

Anna Kaczyńska wychowanka Łomżyńskiego Klubu Karate, a dziś zawodniczka jednego z białostockich klubów karate, ponownie wywalczyła wicemistrzostwo Ameryki. Anna, a także druga łomżanka Aleksandra Zajkowska uczestniczy Otwartych Mistrzostwach Ameryk w Karate Kyokushin Nowy Jork 2008. Oli na drodze do finału w kategorii juniorów w walkach stanęła przyszła mistrzyni ameryki kanadyjka Nada Boumeftah. Ostatecznie ta nasza zawodniczka została sklasyfikowana na 4 miejscu.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę (20 września) hali Hunter College Sportplex w Nowym Jorku. W mistrzostwach uczestniczyło 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów. Ranga imprezy oraz wysoki sportowy poziom zapewnił przybyłym zawodnikom oraz kibicom sportów walki wiele atrakcji.
Polska reprezentowana była przez największą jak dotąd, 25-osobową drużynę, w której skład weszły Anna Kaczyńska (z Białegostoku) oraz Aleksandry Zajkowskiej z Łomżyńskiego Klubu Karate.  Anna Kaczyńskia po raz kolejny wywalczyła w otwartej kategorii wicemistrzostwo Ameryki. Oli Zajkowskiej (2 kyu) na drodze do finału stanęła przyszła Mistrzyni Ameryki kanadyjka Nada Boumeftah (1 dan).
- Pierwszy start Oli, to przetarcie szlaku oraz zdobycie doświadczenia  w tych renomowanych
cyklicznych zawodach karate – podkreśla trener Dariusz  Syrnicki ( 1 dan ) - Jednak naszym głównym celem są w tej chwili przygotowania do listopadowych Mistrzostw  Europy w Varnie w Bułgarii – dodaje.