Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nowy basen (już?) nabiera opóźnień...

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać basen od strony głównego wejścia

O niemal trzy tygodnie ratusz przesunął termin składania ofert na budowę nowej pływalni miejskiej. Zgodnie z pierwotnym założeniem potencjalni chętni na wybudowanie nam basenu swoje propozycje cenowe mieli składać do przyszłego poniedziałku, wczoraj jednak, tłumacząc to licznymi zapytaniami do SIWZ, termin składania ofert przesunięto na 17 października. Przy okazji dorzucono do specyfikacji zapis, że za każdy dzień zwłoki przy usuwaniu stwierdzonych przy odbiorze basenu usterek lub wad będzie naliczana kara w wysokości 10 tys zł.


Przypomnijmy pływalnia miejska ma zostać zbudowana na placu obok gimnazjum nr 1 (przy. ul. Kadrynała Stefana Wyszyńskiego). Będzie miała dwa baseny – większy 12,5 x 25 m  z sześcioma torami do pływania o zmiennej głębokości od 1,20 m do 1,8 m, a także mniejszy  rekreacyjno-sportowy o nieregularnym kształcie z dwoma torami pływackimi do nauki pływania oraz niewielką częścią rekreacyjną wyposażoną w urządzenia rekreacyjne, takie jak: ławeczka napowietrzająca, parasol wodny, bicze podwodne, kilka gejzerów podwodnych oraz dziką rzekę. Planuje się tu także dwa jacuzzi, saunę i m.in  dwie zjeżdżalnie o długości 57 m i 62 m.
Budowa pływalni ma być dofinansowana z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 9 (z tzw. Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych). Z wyliczeń ratusza wynikało, że nowa pływalnia miałaby kosztować 25 mln zł, a z RPOWP pochodziłaby połowa tej kwoty.  
Dodajmy jeszcze, że zgodnie z planem budowa pływalni ma zostać ukończona w 24 miesiące od udzielenia zamówienia... a więc powinna zbiec się z terminem najbliższych wyborów samorządowych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę