Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Skansenowskie spotkania młodzieży...

Młodzi uczniowie szkół z Polski, Litwy i Niemiec wspólnie pracują przy odnawianiu zabytków Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie. To uczestnicy projektu „Zachowajmy przeszłość dla przyszłości”, w którym po raz 11. bierze udział młodzieży Zespół Szkół Drzewnych nr 9 w Łomży. - Bardzo się cieszymy z tej pomocy - mówi Urszula Kuczyńska kierownik Skansenu.

Współpraca szkoły Drzewnej w Łomży i jej niemieckiej odpowiedniczki Christliches Jugenddorfwerk Detschland w Billberge rozpoczęła w 1998 roku. W 2003 roku do projektu dołączyła szkoła z Litwy. Uczniowie współpracujących szkół nawzajem się odwiedzają, a przy okazji podejmują wspólne przedsięwzięcia.
W tym roku okiem swoich nauczycieli i pracowników Skansenu wykonują trzy zadania.
- Pierwsza grupa buduje nowy płot sztachetowy przy „placu bartnym” w najstarszej części Skansenu Kurpiowskiego, druga wykonuje grzybki na których posadowiony ma być spichlerz, a trzecia oczyszcza taras widokowy ze szpecących go napisów pozostawionych tu przez niesfornych turystów – mówi Urszula Kuczyńska Kierownik Skansenu w Nowogrodzie.
Młodzi w Nowogrodzie będą do piątku. Grupa ponad dwudziestu uczniów i uczennic poza wspólną pracą ma się także zaprzyjaźnić, wymienić doświadczeniami i szlifować praktyczną znajomość języków obcych.   
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę