Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Jubileusz myśliwych

Główne zdjęcie
Nowy sztandar

Łomżyńscy myśliwi świętowali 85-lecie istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. W niedzielę przed południem w Katedrze biskup Stanisław Stefanek odprawił w ich intencji specjalną Mszę Świętą. Po niej odbyło się jubileuszowe spotkanie, podczas którego myśliwi otrzymali m.in. nowy sztandar.


Jak podkreślają myśliwi pierwszy ich związek na Ziemi Łomżyńskiej zaczął działać ponad sto lat temu. W 1901 roku - jeszcze za cara -  powołano „Towarzystwo Przyjaciół Myślistwa”. Pod odzyskaniu Niepodległości w 1919 roku utworzono „Towarzystwo Prawidłowego Myśliwstwa w Ziemi Łomżyńskiej”, a w 1923 roku odbył się kongres zjednoczeniowy wszystkich działających w ówczesnej Polsce organizacji myśliwych i utworzono „Polski Związek Łowiecki”. Z historycznych zapisków wynika, że przed wojną w regionie było 84 myśliwych.  Dziś jest ich ponad tysiąc. O ile dawniej myśliwi przede wszystkim polowali, to teraz  to zajęcie zeszło na ostatni plan.
- Myśliwi zajmują się przede wszystkim hodowlą, dokarmianiem i doglądaniem dzikiej zwierzyny -  podkreśla Jerzy Włostowski, łowczy okręgowy.  
200829104429.jpg
Foto: Nowy sztandar
Foto:
Foto:
Foto: Zespół Sygnalistów Myśliwskich
Foto: bp Stanisław Stefanek święci sztandar
Foto: Jerzy Włostowski, łowczy okręgowy wręcza biskupowi Stanisławowi Stefankowi łowieckie dary
Foto: Artur Ciborowski prezes zarządu Okręgu Łomżyńskiego z nowym sztandarem

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę