Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Wykopki czas zacząć...

Dwa tysiące ton ziemniaków na dobę przerabia łomżyński Pepees. W ubiegłym tygodniu oficjalnie wystartowała kolejna już 44 kampania ziemniaczana. Zgodnie z planem potrwa do Barbórki. W tym czasie łomżyński zakład skupi i przetworzy 166 tys. ton ziemniaków i wyprodukuje 35 tys. ton skrobi.ego.

Ziemniaki do Pepeesu w tym roku dostarczy około 1800 rolników. To mniej niż w latach poprzednich, ale jak podkreśla Andrzej Kiełczewski prezes Pepees SA rolnicy, którzy dostarczają surowiec do zakładu zwiększają obsadzenia i produkują więcej ziemniaków niż poprzednio.
Zdaniem specjalistów ten rok był dla dla ziemniaków i produkujących ich rolników.

Zawartość skrobi w dostarczanych do Łomży ziemniakach jest już w tej chwili o koło punkty procentowe wyższa niż przed rokiem, a poza tym dobre warunki pogodowe sprawiają, że ziemniaki ciągle rosną. Prezes Kiełczewski podkreśla, że to właśnie od zawartości skrobi i masy dostarczonych ziemniaków przede wszystkim zależy cena jaką Pepees płaci rolnikom   
      
Pepees S.A. - Krochmalnia Łomża to największy zakład ziemniaczany w Polsce. Ciężarówki z ziemniaki przyjeżdżają tu przede wszystkim z trzech województw – podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowiecki

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę