Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Diecezja łomżyńska dziękowała za plony

- Stać nas na stworzenie społeczeństwa żywego dynamicznego i twórczego i to są dopiero dożynki – mówił w niedzielę 14 września w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie biskup łomżyński, Stanisław Stefanek. Pasterz przewodniczył uroczystościom dożynkowym, które diecezja łomżyńska świętowała właśnie w Grajewie. W homilii bp Stefanek dziękował za zaangażowanie i trud, jaki rolnicy i przedstawiciele wielu środowisk włożyli w przygotowanie święta plonów.

Gości powitał diecezjalny duszpasterz rolników, ks. kan. Ryszard Niwiński. - Pragniemy modlić się o wiarę i miłość, o docenienie pracy rolnika, o zatroskanie o jego dolę, aby nikt polskiego rolnika nie pozbawił matki ziemi – mówił kapłan. Na diecezjalnych dożynkach w Grajewie witał zwłaszcza gospodarzy.

- Stworzyliśmy wyjątkowo szeroką reprezentację społeczeństwa przy chlebie – mówił w homilii biskup łomżyński. Wskazał na obecność wielu autorytetów, przedstawicieli urzędów państwowych, parlamenatu, władz wojewódzkich i samorządów lokalnych, a także licznej rzeszy mieszkańców. Biskup Stefanek wskazał, że zaanagażowanie staje się niekiedy trudne do ujęcia w liczby i opisania w fakty, „ale jest bardzo istotnym czynnikiem podnoszącym słupki osiągnięć”. - To jest najbardziej mądra inwestycja, dać siebie, i najbardziej dochodowa – przekonywał pasterz łomżyński i dziękował za przybycie uczestnikom dożynek.

Po homilii bp Stefanek pobłogosławił 93 wieńce dożynkowe. Na placu przed kościełem odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec, zagrała orkiestra Państwowej Straży Pożarnej, odbyał się wystawa sprzętu rolniczego, prezentacja firm pracujących na rzecz rolnictwa, swoje dzieła pokazywali lokalni twórcy ludowi.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę