Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Dogonili motocyklistę pędzącego 220 km/h

Jak szybko można jechać po polskich drogach? Okazuje się, że bardzo szybko. Policjanci w czwartek zatrzymali 43-latka, który swoim motocyklem suzuki pędził nawet 220 km/h. Policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator był co najmniej równie szybki, bo funkcjonariusze dogonili uciekającego... Dostał 500 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Jak relacjonuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku w czwartek po południu na krajowej „ósemce” (pomiędzy Białymstokiem a Augustowem) policjanci zauważyli mknącego z zawrotną prędkością motocyklistę. Za nim natychmiast ruszył radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Z zapisu urządzenia wynikało, że motocyklista pędził z prędkością 220 km/h w miejscu, gdzie dozwoloną maksymalną prędkością było 90 km/h. 43-letni kierowca suzuki został zatrzymany tuż przed Augustowem. Swoje wyczyny na drodze tłumaczył pośpiechem.

Policyjne taśmy

Materiał ze strony: http://www.podlaska.policja.gov.pl/index.php?idkat=288&idart=1583Jak podaje Baranowski w tym sezonie (od czerwca do sierpnia) podlascy policjanci skontrolowali prawie 1300 motocyklistów. Za usterki techniczne 107 spośród nich zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, a w 7 przypadkach zatrzymano również prawo jazdy. Za popełnione w tym okresie wykroczenia drogowe policjanci skierowali do sądów grodzkich 12 wniosków o ukaranie, a 255 motocyklistów ukaranych zostało mandatami.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę