Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Jubileusz WORD-u

Główne zdjęcie
Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży świętuje jubileusz 10-lecia. Placówka rozpoczęła działalność 1 lipca 1998 roku, ale dopiero dziś zorganizowano uroczyste obchody. W ramach „świętowania” w Ośrodku zorganizowano szkolenie dla współpracujących z nim szkół nauki jazdy, były także życzenia od VIP-ów..., a korzystając z okazji, że ze względu na uroczystości nie zaplanowano egzaminów, ekipa remontowa zajęła się naprawą asfaltu na placu manewrowym.

Szkolenie przedstawicieli szkół jazdy
Szkolenie przedstawicieli szkół jazdy
Jacek Piorunek przekazuje prezent od władz województwa podlaskiego
Jacek Piorunek przekazuje prezent od władz województwa podlaskiego
wręczenie certyfikatów uczestnikom szkolenia
wręczenie certyfikatów uczestnikom szkolenia

Pierwszego dnia funkcjonowania WORD Łomża do egzaminu przystąpiło 58 osób. 10 lat później 1 lipca 2008 roku do egzaminów przystąpiło już 209 osób. W ciągu 10-ciu lat funkcjonowania Ośrodka łącznie przeprowadzono tu 160 563 egzaminy teoretyczne i 232 590 egzaminów praktycznych.
- Dziś - jak podkreślał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego - to największy tego typu ośrodek w północno-wschodniej Polsce.  
W Łomży egzaminy na prawo jazdy zdają mieszkańcy nie tylko dawnego województwa łomżyńskiego, ale także przyjeżdżają tu kandydaci na kierowców z pozostałej części podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. W minionym roku w WORD w Łomży przeprowadzono niemal pięć razy więcej egzaminów na prawo jazdy niż w pierwszym pełnym roku funkcjonowania Ośrodka. W 1998 roku było ich 13 747, a w 2007 - 60 805. W tym samym czasie liczba egzaminatorów zwiększyła się zaledwie o 1/4 z 19 do 25.
Od początku placówką kieruje Mirosław Oliferuk. Dziś przyjmował życzenia i podziękowania m.in. od policjantów. Rafał Kozłowski naczelnik wydziału ruchu drogowego KWP w Białymstoku podkreślał dobrą współpracę jaką łomżyński WORD prowadzi z „drogówką”. Odczytał także specjalny list z podziękowaniami od Komendanta Wojewódzkiego Policji.    
- Dobre przygotowanie kierowców przekłada się na bezpieczeństwo na naszych drogach – podkreślał w nim inspektor Roman Popow, dodając że łomżyński WORD prowadzi wraz z policją wiele akcji profilaktycznych, które dają oczekiwane efekty.  
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę