Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Chcą drogi, nie obietnic

Mieszkańcy podłomżyńskiego Janowa żądają wykonania obiecanej przez władze gminy drogi. Niespełna kilometr asfaltówki miał być zrobiony w tym roku, ale nie będzie... Oburzeni mieszkańcy protestują przeciwko spychaniu tej inwestycji na następne lata. Jak mówią sytuacja powtarza się już po raz kolejny. Tymczasem gdy pada droga robi się jak bagienko, a ich posiadłości zalewa woda płynąca z okolicznych pól. Wraz z nową drogą miał być wykonany specjalny rów kanalizacyjny odprowadzający wody opadowe do strumyka za wsią.

Tak wyglądał dojazd do jednej z posesji w Janowie po ulwie w 2002 roku
Tak wyglądał dojazd do jednej z posesji w Janowie po ulwie w 2002 roku
Tak wyglądał dojazd do jednej z posesji w Janowie po ulwie w 2002 roku
Tak wyglądał dojazd do jednej z posesji w Janowie po ulwie w 2002 roku
Mieszkańcy Janowa mieli nadzieję, że w tym roku ich problemy - przynajmniej te z drogą i podtapiającą domy wodą - wreszcie się skończą. Rada Gminy Łomża, po latach próśb  mieszkańców wsi, wpisała do planu realizacji na ten rok budowę drogi w Janowie... Okazuje się jednak, że mimo odpowiedniej uchwały drogi nie będzie. „Asfaltówka” w Janowie co prawda jest w podawanym przez wójta wykazie zdań inwestycyjnych, ale „gdzieś” zginęło 400 tys zł zapisane w budżecie gminy na jej realizację.
Mieszkańcy tracą cierpliwość. Mówią, że po każdym deszczu wody spływające z położonych wyżej pól - niosąc ze sobą wszystko co da się zabrać - płyną przez ich posesje. Dodatkowo po każdym większym deszczu w drodze robią się kałuże znacznie utrudniające dojazd do domów.
- Nawet taksówkarze z Łomży nie chcą tu wtedy wjeżdżać – mówią rozgoryczeni mieszkańcy Janowa. - Zatrzymują się na 61. i dalej trzeba iść już pieszo – dodają.     
Tymczasem wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski zapewnia, że zależy mu na tym, aby droga w Janowie powstała jak najszybciej, ale...  Problemem – półki co nie do przebrnięcia – jest właśnie spływająca z pól woda, która mogłaby uszkodzić nową drogę.
- Projektant, który miał opracować dokumentacje drogi twierdzi, że najpierw trzeba zapewnić sposób odprowadzani wód opadowych – mówi wójt Nowakowski. - Mieliśmy już wstępne porozumienie z jednym z mieszkańców, że rów kanalizacyjny poprowadzimy przez jego działkę, ale się rozmyślił. Znaleźliśmy już innego właściciela, który zgodził się na taki rów – dodaje wójt, podkreślając, że póki co są to ustne uzgodnienia.
Mieszkańcy Janowa, nie do końca wierzą w obietnice wójta.
- Jak ktoś się zgodzi przez swoją działkę puścić taki rów, to musi coś od gminy dostać, a co jak wójt zabrał pieniądze zapisane na drogę – pytają?
Nowakowski zapewnia jednak, że drogą w Janowie wybuduje.
- Nie w tym roku, bo jest to nierealne, ale za rok – obiecuje.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę