Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Nasze mleczarnie na „liście 500”

Mlekpol i Mlekovita - dwie największe spółdzielnie mleczarskie regionu znalazły się na liście 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowo–Wschodniej. Ranking EUROPA 500 przygotował dziennik „Rzeczpospolita” we współpracy z firmą Deloitte. Na liście zdecydowanie najwięcej – 176 jest firm z Polski. Nasze mleczne „potęgi” znalazły się w piątej setce, ale obie podskoczyły w porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu.

Na liście Europa 500 znalazły się największe firmy z 18 krajów. Liczba polskich firm w porównaniu do listy za rok 2006 r. nie zmieniła się, podobnie jak pozycja PKN Orlen, który nadal jest jej zdecydowanym liderem. W pierwszej dziesiątce znalazły się cztery firmy z Polski, po dwie z Czech i Węgier oraz po jednej ukraińskiej i słowackiej.
Grajewski Mlekpol został sklasyfikowany na 416 pozycji (przed rokiem był 437). Firma w ubiegłym roku uzyskała przychody ze sprzedaży na poziomie 474,50 mln euro czyli- jak wyliczyli autorzy rankingu o 22 % lepsze niż rok wcześniej.
W podobnym stopniu swoje wyniki poprawiła także SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego.
Spółdzielnia zajęła 478 miejsce (była 498), a przychody ze sprzedaży jej produktów wzrosły o 21,7% i w ubiegłym roku wyniosły 421,64 mln euro.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę