Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Śmierdząca Łomżyczka

Główne zdjęcie
kanał na pola

Płynąca przez południowo-zachodnią część Łomży rzeczka Łomżyczka została zanieczyszczona. Kanalizacją burzową do rzeczki przedostały się ścieki z PEPEES-u. W firmie właśnie rusza kampania ziemniaczana. Maciej Gryguc rzecznik prasowy PEPEES-u tłumaczy, ze w wyniku awarii ze specjalnych zbiorników na terenie zakładu wypłynęły wody wykorzystywane do płukania dostarczanych ziemniaków. Strażacy potwierdzają, ze do Łomżyczki przedostały się substancje organiczne. Jak mówią poza specyficznym intensywnym zapachem, póki co nie zauważono żadnych ujemnych dla środowiska skutków wycieku.

zamknięty jaz na Łomżyczce
zamknięty jaz na Łomżyczce
- Jest to dla nas zaskoczenie, ponieważ właśnie startuje kampania ziemniaczana, a przed rozruchem wszystkie urządzenia były sprawdzane – mówi Gryguc.
Do awarii doszło nocą lub nad ranem. Strażacy zgłoszenie o zanieczyszczeniach płynących rzeczką odebrali kilkanaście minut przed godziną 10.00. natychmiast skierowano tu  jednostki straży pożarnej, m.in. wóz dostosowany do usuwania skażeń chemicznych. Powiadomiono też Inspektora Ochrony Środowiska, który pobrał próbki wody do badania.
W tej chwili zamknięty jest jaz na Łomżyczce w okolicach ulicy Nowogrodzkiej, aby ograniczyć przedostawanie się zanieczyszczeń do Narwi. Brudna woda z rzeczki jest przepompowywana na pola.
Jak wyjaśnia dyżurny PSP, strażacy którzy sprawdzali stopień zanieczyszczenia wód Łomżyczki nie zauważyli padłych ryb.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę