Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Prawo jazdy w nowych Man-ach

Od dziś kierowcy zdający egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii C i C + E w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży mają do dyspozycji nowe samochody. To ciężarówki MAN TGL. Ośrodek zakupił dwa takie samochody.

Nowe Man-y dołączyły do floty WORD-u, która w tej chwili składa się już z ponad 20 pojazdów.  Zdecydowana większość z nich to osobowe fiaty Grande Punto także zakupione w tym roku. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk dyrektor WORD Łomża nowe samochody egzaminacyjne są po to aby egzamin dla kandydatów na przyszłych kierowców samochodów ciężarowych odbywał się na sprzęcie maksymalnie zbliżonym do tego jaki używają na co dzień.
- Jest to sprzęt XXI wieku i paradoksalnie, mimo wielu nowinek elektronicznych, ułatwia osobom przystępującym do egzaminu jazdę szczególnie na placu manewrowym -  mówił Oliferuk.
Jednym z takich udogodnień są tzw. lusterka krawędziowe, które umożliwiają dojechanie samochodem do linii zatrzymań na centymetr, a nie jak poprzednio na wyczucie. Ponadto w nowych Man-ach elektronika sama sprawdza oświetlenie i wskazuje które światła są niesprawne.
- W moim odczuciu nowe Man-y są przyjazne dla zdającego i jestem przekonany, że niedługo nikt nie będzie chciał zdawać na „strych” pojazdach ciężarowych – podkreśla dyrektor łomżyńskiego WORD-u.
Egzaminy praktyczne na prawo jazdy na samochody ciężarowe w Ośrodku w dalszym ciągu mogą odbywać się także na Starze 1142 i samochodzie Star/Man. O tym na którym kandydat na kierowce będzie zdawał zależy tylko od jego woli.
Dodajmy tylko, ze w ubiegłym roku w WORD w Łomży przeprowadzono ponad 6 tysięcy egzaminów praktycznych na kategorię C i C+ E.
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę