Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

W walce z dilerami...

- Marihuana, amfetamina i coraz częściej tabletki extazy – przede wszystkim te narkotyki rozprowadzają dilerzy w regionie. Zdaniem prokuratorów problem przestępczości narkotykowej staje się coraz większy. Tylko w tym roku wyrokami sądowymi skazano już co najmniej 10 osób, a kolejne kilkanaście podejrzanych o handel białą śmiercią siedzi w tymczasowym areszcie. Większość spraw ujawniono w okolicach Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa, ale jak podkreśla Henryk Żochowski Prokurator Okręgowy w Łomży nie oznacza to, że na pozostałym terenie tego rodzaju przestępczość jest mniejsza.

W tej chwili prokuratorzy z wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży prowadzą dwie sprawy narkotykowe, a o tym, że nie są one traktowane po macoszemu  może świadczyć fakty, że większość z podejrzanych trafia do tymczasowego aresztu.  W ciągu pierwszego półrocza prokuratorzy tylko tego wydziału doprowadzili do zastosowania tymczasowego aresztu wobec 24 osób (to dwa razy więcej niż w pierwszym półroczu 2007r) i jak twierdzi naczelnik wydziału Janusz Sobieski  większość z osadzonych została zatrzymana właśnie w sprawach narkotykowych. Prokuratorzy podkreślają, że póki co w ich ręce wpadają jedynie dilerzy, ale mają nadzieję, że niebawem w sidła wpadnie także grubsza ryba. Prokuratorzy nie chcą ujawniać szczegółów prowadzonych śledztw... Prokurator Henryk Żochowski ujawnił jedynie, że wydano polecenia policji i, że niebawem zatrzymania dilerów powinny odbyć się także na pozostałym terenie działania Prokuratury Okręgowej w Łomży.    
Narkotyki w rejon Łomży mają być dostarczane z okolic Warszawy. Ich obrotem pałają się przede wszystkim młodzi ludzie, których na przestępczą drogą ściągają pieniądze jakie na procederze można zarobić i stosunkowa łatwość w pozyskaniu narkotyków. Prokuratorzy podkreślają jednak,  że kary jakie dotykają dilerów są bardzo wysokie i mogą obejmować także utratę wszelkich korzyści pozyskanych z przestępczego procederu. 
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę