Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 19 czerwca 2021 napisz DONOS@

A na imię mu będzie... „Zambruś”

Główne zdjęcie
Zambruś

„Zambruś” - tak na imię będzie miał żubr, który przed miesiącem stanął w Zambrowie. Właśnie rozstrzygnięto konkurs w którym szukano odpowiedniego imienia... Zdaniem jury imię Zambruś tworzy pozytywne skojarzenia z miastem, a zdrobnienie oddaje młody (3 letni) wiek zwierzęcia. Co ciekawe tak żubra chciało nazwać aż 10 z 87 osób, które nadesłały swoje propozycje.

Jak informuje Karolina Brutkowska z UM Zambrów łącznie na konkurs nadesłano 310 propozycji imion żubra.. Kapituła, która rozstrzygała jak zostanie nazwane zwierze nie miała żadnych wątpliwości  i jednomyślne wybrała zwycięskie imię. Ze względu na wyjątkowo dużą liczbę zwycięzców, Burmistrz Miasta Zambrów postanowił zmienić pkt. 5 „b” Regulaminu dotyczący charakteru nagrody. Podczas oficjalnej uroczystości nadania imienia zambrowskiemu żubrowi, zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.  „Chrzciny” Zambrusia mają odbyć się pod koniec miesiąca. Dokładny termin nie został jeszcze ustalony. Warto dodać, ze wśród 10 zwycięzców konkursu są nie tylko mieszkańcy Zambrowa, ale także Łomży, Piątnicy, a nawet Opola.
Lista zwycięzców została opublikowana na stronie internetowej: www.zambrow.pl
200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę