Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Autostrada do... nieba

Główne zdjęcie
fot. www.podlaska.policja.gov.pl

Codziennie policjanci z drogówki zatrzymują piratów drogowych. Niektórzy z nich łamią zasady prawa i zdrowego rozsądku. Kilka dni temu pod Augustowem policjanci nagrali dwa tiry, które jednocześnie wyprzedzały autobus... Tego samego dnia pod Zambrowem zarejestrowano motocyklistę, który na liczniku miał ponad 200 km/h...

Jak relacjonują policjanci z zespołu prasowego KWP w Białymstoku w poniedziałek o godzinie 9:15 w Kolnicy na drodze krajowej „ósemce” policjanci zauważyli nadjeżdżające z naprzeciwka ciężarówki, które na skrzyżowaniu wyprzedzały autobus. 42-letni Rosjanin kierujący volvo przekroczył podwójną linię ciągłą i wjechał na pas przeznaczony do skrętu w lewo. W tym samym czasie 53-letni Łotysz swoim volvo "na trzeciego" wyprzedzał Rosjanina. Po zatrzymaniu tłumaczyli się, pośpiechem w drodze do Niemiec. W dalszą drogę pojechali zgodnie z przepisami z 500-złotowymi mandatami.

Godzinę później także na „ósemce”, tym razem jednak w Ostróżnem koło Zambrowa policjanci zatrzymali pędzącego z ogromną prędkością motocyklistę. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera. Z nagrania wynikało, że kierowca kawasaki dozwoloną prędkość przekroczył o 110 km pędząc ponad 200 km/h. Motocyklista - 37-letni mieszkaniec Wołomina posiadał wiele kategorii prawa jazdy. Uprawniały go do prowadzenia samochodów osobowych, ciężarowych z przyczepami, a nawet ciągników rolniczych. Brakowało tylko kategorii pozwalającej na kierowanie motocyklem, którym jechał.  Za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych, zaś za brak uprawnień „na motocykl” zapłacił kolejne 300 zł.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę