Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Dobra passa na łomżyńskim rynku pracy

Bezrobocie spadło do poziomu z lipca 1990 roku. W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży widnieje ponad 3 tys 680 nazwisk osób, które nie mają zatrudnienia. To o ponad 1230 mniej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i o przeszło 90 mniej niż w ubiegłym miesiącu. Tak dobrej sytuacji na rynku pracy nie pamięta dyrektor PUP, Mieczysław Bieniek.

We wtorkowej porannej Rozmowie Radia Nadzieja Bieniek przypomniał, że po reformach rządów Buzka bezrobocie gwałtownie wzrosło, osiągnęło pułap 10 tys. osób. Duży spadek zaczął się od przyjęcia Polski do UE, związany jest także z wyjazdami zagranicznymi. - Od tego czasu następuje systematyczny wzrost wydatków na tzw. aktywizację osób bezrobotnych, poza tym rozwija się nasza gospodarka, powstają nowe miejsce pracy i urząd pracy wspiera te działania, na tyle, na ile może - powiedział Bieniek.

A do wspierania łomżyński zatrudniak ma teraz więcej możliwości. Na aktywizację bezrobotnych ma rekordową kwotę – ponad 10 mln zł. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej. Tylko w ubiegłym roku urząd pracy, dzięki dotacjom, stworzył około 130 stanowisk pracy. W tym roku – jak mówił w porannej Rozmowie RN dyrektor PUP, ich liczba ma być jeszcze większa. Osoba, która założy własną firmę, dostaje z urzędu 13 tys zł.

Oprócz udzielania dotacji zatrudniak finansuje roboty publiczne, prace interwencyjne, staże, szkolenia i przekwalifikowania, przyuczenia do zawodu, refunduje też koszty utworzenia nowych stanowisk pracy. Aktywnymi formami przeciwdziałania bezrobociu obejmie w tym roku prawie 1900 osób.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę