Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Pomoc dla poszkodowanych rolników

Jednorazowe zapomogi w wysokości 2000 zł. mogą otrzymać rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku sierpniowych huraganów. Milion złotych na ten cel przeznaczy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. O pieniądze ubiegać się mogą rolników z pięciu województw – w tym podlaskiego. Wnioski można składać do końca miesiąca w terenowych jednostkach KRUS-u oraz biurach Izb Rolniczych.


Zapomogi mogą być przeznaczone na likwidację szkód wyrządzonych przez huragany i trąby powietrzne w budynkach mieszkalnych i gospodarstwach rolnych potwierdzonych w protokołach Gminnych Komisji Szacowania Strat. Z wnioskami mogą występować rolnicy ubezpieczeni w KRUS lub pobierający świadczenia emerytalno – rentowe. Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania środków, jednak nie później niż do 30 września 2008 roku
Formularz wniosku dostępny jest m.in. na stronie internetowej Podlaskiej Izby Rolniczej (www.pirol.pl)

Przypomnijmy, że huragan i trąba powietrzna, które w połowie sierpnia przetoczyły się nad wioskami w okolicach Wysokiego Mazowickiego i Zambrowa wyrządziły straty szacowane na około 30 mln zł. Uszkodzeniu uległo ok. 104 budynków mieszkalnych, 332 budynków gospodarczych w 52 wsiach. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę