Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Wodę mamy dobrą..., będzie podwyżka

Główne zdjęcie
Grzegorz Lewańczuk prezes MPWiK i wiceprezydent Marcin Sroczyński prezentują tabliczkę pamiątkową z wyróżnieniem w konkursie Modernizacja Roku 2007

Remont i budowa stacji wodociągowych miasta Łomży “Rybaki “i “Podgórze” zostały wyróżnione w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2007. Inwestycja, którą zrealizowano za ponad 4,5 mln euro, została wyróżniona w kategorii ochrona środowiska. Grzegorz Lewańczuk prezes MPWiK prezentując wyróżnienie, podkreślał prestiżowe znaczenie nagrody. Dopytywany przez dziennikarzy wyjawił, że łomżanie powinni oswajać się z myślą, że woda zdrożeje, ale zastrzegał, że spodziewana podwyżka nie będzie miała związku z przeprowadzoną i nagrodzoną modernizacją ujęć wody.

Celem konkursu Modernizacja Roku jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2007 wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie nie nagradza się nowych obiektów, ale tylko przebudowy i modernizacje. Do ubiegłorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 600 obiektów w kilkunastu kategoriach.
- Wyróżnienie dla naszego projektu, to tak naprawdę drugie miejsce – mówił na specjalnej konferencji prasowej Lewańczuk.    
Obecny na konferencji wiceprezydent Marcin Sroczyński podkreślał, że inwestycja została zrealizowana przy 75% udziale środków z Unii Europejskiej, przy czym gdy podpisywano pierwsze umowy współfinansowanie to było ustalone na poziomie 30%.

Będzie podwyżka
Prezes MPWiK zapowiedział, że firma przymierza się do podwyżki cen wody, której -  jak podkreślał - nie było przez ostatnie cztery lata. Zaznaczył, że podwyżka nie będzie wynikała z przeprowadzonych prac modernizacyjnych, bo te przyczyniają się do obniżenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale z inflacji.
- W tym czasie wszystko zdrożało. Energia elektryczna, paliwo, zarobki też są wyższe – mówił Lewańczuk.
Skali przyszłej podwyżki prezes MPWiK nie ujawnił, twierdząc że dokładne szacunki będą wykonane pod koniec września...
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę