Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dwoje dzieci znalazło się pod kołami pojazdów w pierwszym dniu roku szkolnego w Podlaskiem

Do pierwszego wypadku doszło po 17:00. W Juraszkach koło Turośni Kościelnej 10-letni mieszkaniec tej miejscowości jadąc rowerem nie zatrzymał się na skrzyżowaniu przed znakiem STOP. Kierowca fiata w ostatniej chwili zauważył rowerzystę. Mimo gwałtownego hamowania nie udało mu się zatrzymać i potrącił chłopca. Ranny trafił do szpitala.

Dwie godziny później w Szczepankowie koło Śniadowa doszło do kolejnego wypadku. 41-letni ojciec cofał na podwórku audi. Nie zauważył swojej 3-letniej córeczki. Potrącił dziewczynkę łamiąc jej nogi. Dziecko trafiło do szpitala.

Zdarzenia te powinny być przestrogą dla rodziców. Zanim dzieci będą samodzielnie korzystały z drogi, dorośli powinni nauczyć je zgodnego z przepisami poruszania się po jezdni, chodniku i po drodze dla rowerów. Dorośli zaś jadąc samochodem muszą zwracać szczególną uwagę na zachowanie dzieci, które nie zawsze może być przewidywalne.

W ubiegłym roku tylko we wrześniu doszło do 13 wypadków z udziałem dzieci. Jedno z nich zginęło, a 19 zostało rannych. Policja apeluje o szczególna ostrożność.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę