Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Koncepcja już jest...

Ścieżki piesze i rowerowe, miejska przystań wodna, wieża widokowa oraz przy plaży miejskiej zespół rekreacyjno – sportowy z basenami... Tak nabrzeże Narwi w Łomży widzą specjaliści z Katedry Geoinżynierii SGGW w Warszawie, którzy przygotowali projekt koncepcyjny zagospodarowania tzw. bulwarów. Prace miałyby się rozpocząć od regulacji brzegów Narwi m.in. poprzez wykonanie dwustopniowych wałów.

Na całej długości bulwarów, na koronie wałów, miałaby powstać szeroka na 4 metry aleja spacerowa  składająca się ze ścieżki rowerowej od strony lądu i ścieżki pieszej od strony rzeki. Wzdłuż alei spacerowej koncepcja bulwarów zakłada zamontowanie ławek z bali drewnianych oraz oświetlenia. Ponadto na terenie między ulicami Rybaki, Krzywe Koło i brzegiem Narwi planowane jest utworzenie parku miejskiego, który tarasami ziemnymi z murkami oporowymi ma schodzić w kierunku rzeki. Na najwyższym tarasie znajdować miałaby się stalowa wieża widokowa o wysokości 12 metrów.
Dostarczony do Urzędu Miejskiego projekt koncepcyjny zakłada utworzenie również miejskiej przystani wodnej, która spełniałaby funkcję portu na rzece Narew dla żeglugi dwóch statków spacerowych oraz mariny dla kajaków i jachtów z hangarem do przechowywania łodzi. Basen portowy – marina o wymiarach 40x30 metrów ma być wyposażony w slip do spuszczania łodzi. Ponadto koncepcja zakłada powstanie na terenie prywatnym przystani wodnej dla łodzi i kajaków z placem rekreacyjnym wyposażonym w drewniane ławki, stoły i miejsca do grillowania.
Nowe oblicze zyska również plaża miejska, na której oprócz dotychczasowej, ogólnodostępnej plaży wzdłuż nabrzeża rzeki, planowane jest utworzenie ogrodzonych terenów rekreacyjno – sportowych z basenami. W skład zespołu rekreacyjno - sportowego ma wejść pawilon sanitarny z częścią administracyjno – gospodarczą, basen rekreacyjny i brodzik dla dzieci, zespół boisk sportowych, budynek z urządzeniami technicznymi dla basenów, przepompownia ścieków  oraz śmietnik. W pawilonie pływalni znajdować się będą m.in. szatnie, natryski, pomieszczenia administracyjne, oraz magazyny sprzętu sportowego i rekreacyjnego, takiego jak leżaki, parasole, itp. Basen otwarty, o powierzchni około 1200 m2, ma mieć głębokość od 60 do 140 cm, zaś brodzik o powierzchni 100 m2 od 20 do 40 cm. Część basenowa będzie użytkowana tylko w sezonie letnim i może być wyposażona w różne atrakcje, jak np. zjeżdżalnię wodną. Uzupełnieniem tego terenu miałby być zespół boisk sportowych o nawierzchni sztucznej, na którym mają się znaleźć dwa boiska do badmintona, boisko do siatkówki oraz do koszykówki. Obok plaży planowane jest wybudowanie parkingu na 100 miejsc postojowych.

Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza, po zebraniu niezbędnych uwag i uzgodnień, zespół projektowy przystąpi do opracowania dokumentacja projektowej wykonawczej zagospodarowania nabrzeża Narwi na terenach miejskich długości 2100 metrów. Cała dokumentacja powinna być gotowa w przyszłym roku.
- W optymistycznym  wariancie, już za rok ruszą pierwsze prace związane z realizacją długo wyczekiwanych przez mieszkańców Łomży bulwarów nadnarwiańskich – podkreśla Czech.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę