Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Rok szkolny 2008/2009

W poniedziałek, po 72 dniach odpoczynku, uczniowie rozpoczną kolejny rok szkolny. W samej Łomży do szkół i przedszkoli ma iść tego dnia ponad 13 tysięcy dzieci i młodzieży. No cóż... Dobrą wiadomością może być to że ten nowy rok szkolny zakończy się już 19 czerwca 2009 roku, a wcześniej będzie też trochę wolnego.

Zgodnie z opublikowanym kalendarzem roku szkolnego pierwsza dłuższa niż sobotnio-niedzielna przerwa w nauce może być już w „długi weekend” listopada w związku z przypadającym we wtorek Świętem Niepodległości. W tym wypadku trzeba będzie jednak odpracować zajęcia z poniedziałku 10 listopada.
Kolejną przerwę w nauce – od 22 grudnia - uczniowie zawdzięczają Świętom Bożego Narodzenia. Ze względu na Nowy Roku, i w przypadku możliwego odpracowania piątku 2 stycznia, uczniowie do szkół powrócą dopiero 5 stycznia. Po trzech tygodniach nauki zaczną się ferie zimowe, które na terenie województwa podlaskiego wyznaczono w terminie od 26 stycznia do 8 lutego 2009 r.
Dużo wolnego będzie także w kwietniu. Od 9 do 14 będzie przerwa w nauce w związku z Wielkanocą, ale do szkoły nie trzeba będzie iść także – w zależności od klasy i szkoły - gdy będą organizowane: sprawdzian szóstoklasistów i egzamin gimnazjalny. Ten pierwszy wyznaczono na  2 kwietnia i wolne będą wówczas mieli pozostali uczniowie podstawówek. Egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum będzie trwał trzy dni: część humanistyczna –  22 kwietnia 2009 roku (środa),  część matematyczno-przyrodnicza – 23 kwietnia 2009 roku (czwartek), język obcy nowożytny – 24 kwietnia 2009 roku (piątek).
Dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest też piątek 12 czerwca (po święcie Bożego Ciała), a tydzień później – 19 czerwca uroczyście zakończy się rok szkolny i znowu będą wakacje.

zobacz: KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę