Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Kradną krowy...

W ciągu miesiąca z pastwisk na terenie powiatów grajewskiego i monieckiego skradzionych zostało 16 krów, cieląt i jałówek wartych łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bydło kradzione jest nocą, gdy pozostaje bez dozoru z dala od zabudowań. Zanim sygnał trafi do policji sprawcy są już daleko.

Łącznie policjanci stwierdzili sześć takich kradzieży. We wszystkich tych przypadkach sprawcy póki co pozostają nieznani. Pierwsze ze zdarzeń zostało zgłoszone grajewskim policjantom. pod koniec lipca. Hodowca z Woźnejwsi poinformował funkcjonariuszy o tym, że w nocy z pastwiska ukradziono mu 3 krowy, których wartość oszacował na 12 tysięcy złotych. Tydzień później policjanci z Grajewa odebrali kolejny sygnał. Tym razem pod osłoną nocy z pastwiska oddalonego o 2 km od wsi Danowo skradzionych zostało 6 krów. Wartość strat oszacowana została na 20 tys. zł. Kolejne zdarzenia odnotowane zostały w powiecie monieckim. W nocy z 7 na 8 sierpnia z pastwiska koło Knyszyna ukradziony został cielak. Takie samo zwierzę zginęło też 10 dni później z pastwiska na kolonii wsi Bajki Zalesie. W miniony poniedziałek, nocni złodzieje ukradli z dwóch sąsiadujących ze sobą pastwisk w pobliżu Goniądza 4 krowy i jałówkę. Pokrzywdzeni hodowcy wycenili ich wartość na 15,5 tys. zł.

Pozostawienie w nocy, na pastwisku, z dala od siedzib ludzkich niestrzeżonego, wartego kilka tysięcy złotych bydła podobne jest do zostawienia w środku nocy w centrum miasta otwartego samochodu z kluczykami w stacyjce. To swoiste zaproszenie dla złodzieja – mówią policjanci.
- Niestety mimo, apeli i ostrzeżeń wciąż zdarza się że rolnicy nocą pozostawiają bez jakiegokolwiek dozoru na pastwiskach konie i krowy. Apelujemy do gospodarzy o zwrócenie na nie szczególnej uwagi i zadbanie o ich bezpieczeństwo – mówi podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego KWP w Białymstoku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę