Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Wyprawka szkolna

Rodzice dzieci których nie stać na zakup książek do szkoły mogą starać się o pomoc finansową. Pieniądze na podręczniki w ramach rządowego programu „Wyprawka szkolna” mogą otrzymać ci którzy posyłają dzieci do zerówek, pierwszych trzech klas podstawówek oraz ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia. W Łomży wnioski o pieniądze należy składać do 15 września.

Wnioski przyjmuje dyrektor szkoły (przedszkola), do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2008/2009. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów. W uzasadnionych przypadkach zamiast zaświadczenia może być oświadczenie o wysokości dochodów, a przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego można przedłożyć  zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego.

Dofinansowanie zakupu podręczników będzie wynosić:
- dla dzieci rozpoczynających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne do kwoty 70 zł
- dla uczniów klas I szkół podstawowych oraz uczniów klas I ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia do kwoty 130 zł
-  dla uczniów klas II szkół podstawowych oraz uczniów klas II ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia do kwoty 150 zł
- dla uczniów klas III szkół podstawowych oraz uczniów klas III ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia do kwoty 170 zł

Pieniądze mają być wypłacone po przedstawieniu dowodu zakupu podręczników. W przypadku zakupów indywidualnych może to być faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna albo rodzica zastępczego. W szczególnych przypadkach (tj. kiedy zakup nastąpił przed realizacją Programu, a rodzic nie posiada faktury VAT, paragonu lub rachunku) możliwe jest złożenie oświadczenia o zakupie podręczników zamiast złożenia dowodu zakupu podręczników. Oświadczenie powinno w szczególności zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę, tytuł i autora książek, cenę oraz czytelny podpis rodzica, prawnego opiekuna lub rodzica zastępczego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę