wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Policzek...?

Prezydent nie realizuje podejmowanych przez Radę Miejską uchwał - uznali łomżyńscy radni. Ich zastrzeżenia wzbudziły co prawda tylko dwie z ponad 50 uchwał przyjętych przez Radę Miasta w pierwszym półroczu 2008 roku, ale... - Niewykonanie tych dwóch uchwał, a właściwie nie wywiązanie się z obietnic złożonych radnym, rzutuje na opinię o pracy prezydenta w pierwszym półroczu – mówi Maciej Borysewicz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Wczoraj po raz pierwszy odkąd prezydentem miasta jest Jerzy Brzeziński uznali, że podejmowane przez Radę uchwały nie są realizowane.

Prezydent Jerzy Brzeziński (pierwszy po prawej) i dwaj jego zastępcy (fot. archiwum)
Prezydent Jerzy Brzeziński (pierwszy po prawej) i dwaj jego zastępcy (fot. archiwum)
Zdaniem radnych z Komisji Rewizyjnej, która badała sprawę, prezydent Jerzy Brzeziński nie zrealizował uchwał odnośne utworzenia w mieście Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i „w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166(...)”.
Zdanie radnych z Komisji podzielili także inni radni, którzy podczas wczorajszej sesji na pytanie przewodniczącego „Kto jest za negatywną oceną realizacji uchwał?” niemal jednomyślnie podnieśli ręce w górę. Tylko dwóch radnych wstrzymało się od głosu.    
Prezydent Brzeziński zaskoczony przebiegiem głosowania skomentował to krótko: „Gratuluję państwu pomysłu.”

Uznanie przez radnych, że prezydent nie realizował uchwał, właściwie nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji prawnych, ale niewątpliwie ma znaczenie polityczne...

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę