Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Policzek...?

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński (pierwszy po prawej) i dwaj jego zastępcy (fot. archiwum)

Prezydent nie realizuje podejmowanych przez Radę Miejską uchwał - uznali łomżyńscy radni. Ich zastrzeżenia wzbudziły co prawda tylko dwie z ponad 50 uchwał przyjętych przez Radę Miasta w pierwszym półroczu 2008 roku, ale... - Niewykonanie tych dwóch uchwał, a właściwie nie wywiązanie się z obietnic złożonych radnym, rzutuje na opinię o pracy prezydenta w pierwszym półroczu – mówi Maciej Borysewicz wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta. Wczoraj po raz pierwszy odkąd prezydentem miasta jest Jerzy Brzeziński uznali, że podejmowane przez Radę uchwały nie są realizowane.

Zdaniem radnych z Komisji Rewizyjnej, która badała sprawę, prezydent Jerzy Brzeziński nie zrealizował uchwał odnośne utworzenia w mieście Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i „w sprawie wyrażenia zgody na realizację koncepcji budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży przy ul. Sikorskiego 166(...)”.
Zdanie radnych z Komisji podzielili także inni radni, którzy podczas wczorajszej sesji na pytanie przewodniczącego „Kto jest za negatywną oceną realizacji uchwał?” niemal jednomyślnie podnieśli ręce w górę. Tylko dwóch radnych wstrzymało się od głosu.    
Prezydent Brzeziński zaskoczony przebiegiem głosowania skomentował to krótko: „Gratuluję państwu pomysłu.”

Uznanie przez radnych, że prezydent nie realizował uchwał, właściwie nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji prawnych, ale niewątpliwie ma znaczenie polityczne...

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę