Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Nie godzą się na zwolnienie kolegi

Zgodnie z oczekiwaniami miejscy radni nie zgodzili się na odwołanie Wiesława Grzymały z funkcji kierownika powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Z wnioskiem o wyrażenia takiej zgody wystąpił do nich dyrektor Oddziału Regionalnego ARiMR. Choć radni niemal jednomyślnie stanęli w obronie przewodniczącego Rady Miasta, to jednak przyjęta przez radnych nie uchroni go przed odwołaniem, bo jak wyjaśniła radnym radca prawny ratusza „kierownikiem jest z powołania”.

Nim radni przegłosowali swój sprzeciw odbyła się około godzinna – momentami emocjonalna -  dyskusja. W obronę miejsca pracy przewodniczącego najbardziej zaangażowali się koledzy klubowi Wiesława Grzymały - radni PiS. W wystąpieniach radnych, a także zaproponowanym przez przewodniczącego tego klubu uzasadnieniu uchwały odmawiającej wyrażenia zgody na zwolnienie podły nawet oskarżenia, że presję na Grzymałę wywierał nawet Maciej Głaz (PO) jego zastępca w prezydium Rady Miasta, a jednocześnie z-ca dyrektora Podlaskiego Oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Ostatecznie pomysł uzasadnienia uchwały upadł, ale warto dodać, że w obronie przewodniczącego wypowiadali się radni wszystkich opcji podkreślając, że decyzja o zwolnieni go z agencji jest polityczna.
- Jesteśmy zmuszeni do wzięcia udziału w żenującym spektaklu – mówiła radna Krystyna Michalczyk – Kondratowicz, apelując jednocześnie aby sporów z góry polityki nie ściągać na poziom miejskiego samorządu.        
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę