Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Konkurs Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów rozstrzygnięty

Przecier z żurawiny, pasztet z sandacza z rakami, podpiwek z kawy zbożowej i kibiny z nadzieniem mięsnym - to produkty nagrodzone podczas konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo - smaki regionów". W Białymstoku odbyła się ósma już edycja tego konkursu organizowanego przez marszałka województwa podlaskiego, Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Organizatorzy chcą poznać i udokumentować regionalne tradycyjne produkty żywnościowe- od lat wytwarzane według tych samych receptur.

Chodzi o to by zachować podlaskie specjały zanim odejdą w zapomnienie i zostaną wyparte przez przemysłową żywność. Wpłynęło prawie 60 zgłoszeń od osób prywatnych, gospodarstw agroturystycznych, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, pensjonatów i restauracji. Jury oceniało w 4 kategoriach: produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego, pochodzenia roślinnego, napoje regionalne i produkty mieszane.

To konkurs ogólnopolski. Wybrano więc 2 produkty, które walczyć będą podczas targów FARMA w Poznaniu o nagrodę „Perła 2008”. Nominacje trafiły do Dżennety Bogdanowicz, która przywiozła tradycyjne danie tatarskie pierekaczewnik, oraz do Magdaleny Kozłowskiej i Jacka Marczuka, którzy pozwolili skosztować polędwicy sochoniowskiej wędzonej jabłonką.

Dziś też po raz pierwszy w szranki stanęły podlaskie restauracje, by na miejscu w ciągu godziny przyrządzić najlepsze podlaskie dania. Niestety tu zainteresowanie było zdecydowanie mniejsze. Komisji konkursowej najbardziej smakował chłodnik litewski i bliny litewskie, w wykonaniu restauracji "Sodas" z Puńska.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę