Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

POrachunki...

Główne zdjęcie
Po prawej Wiesław Grzymała (PiS) przewodniczący Rady Miasta i kierownik powiatowego biura ARiMR, po lewej Maciej Głaz (PO) wiceprzewodniczący RM i z-ca dyrektora oddziału ARiMR w Łomży

Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży chce zwolnic z pracy kierownika powiatowego biura ARiMR w Łomży. Aby go zwolnic potrzeba jest zgodna radnych miejskich bo Wiesław Grzymała, poza byciem kierownikiem w agencji jest także radnym łomżyńskim i pełni funkcję przewodniczącego Rady Miasta. Zbigniew Kamiński (PSL) dyrektor oddziału ARiMR w Łomży jako powód chęci zwolnienia Grzymały wskazuje „utratę zaufania” i „nieskuteczne kierowanie zespołem pracowniczym”.

Wniosek od zgodne na odwołanie z funkcji kierownika powiatowego biura ARiMR-u Wiesława Grzymały wpłyną do wiceprzewodniczącego Rady Miasta w poniedziałek i ma być rozpatrzony już podczas środowej (jutrzejszej) sesji rady. Jego złożeniem zaskoczony był – przynajmniej tak twierdzi - sam Wiesław Grzymała, który od poniedziałku jest na urlopie... Podkreśla, że to przejaw walki politycznej, bo on jest z PiS, a teraz w agencji rządzi koalicja PO-PSL. Grzymała mówi że już od kilku miesięcy w ARiMR poddawany jest mobbingowi... i że ciągle „szukany jest na niego jakiś kij”.
Zbigniew Kamiński we wniosku do radnych, prosząc o zgodę na odwołanie Grzymały, przywołuje sentencję jednego z wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, w którym stwierdzono, że do zwolnienia z pracy radego wymagana jest uprzednia zgoda rady gminy, której jest on członkiem, ale „Rada gminy odmawia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą jego rozwiązania są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”. W tym wypadku zamiar zwolnienia Grzymały z wykonywaniem przez niego mandatu nie ma związku twierdzi Kamiński.
- Jeżeli ktoś chce odwołać, to fizycznie nic go przed wręczeniem odwołania nie zatrzyma, ale żyjemy w państwie prawa i ostatecznie to sąd może stwierdzić czy odwołanie było zgodnie z prawem czy też nie – odpowiada Wiesław Grzymała.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę