Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Minister przeanalizuje podział dodatkowych pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia

Minister zdrowia raz jeszcze przeanalizuje podział dodatkowych pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia i wówczas zdecyduje, czy województwo podlaskie otrzyma więcej niż postanowił prezes NFZ. O kłopotach finansowych podlaskiej służby zdrowia z Markiem Balickim rozmawiali przedstawiciele naszego województwa i samorządu z marszałkiem Januszem Krzyżewskim na czele. Podczas spotkania zapelowali do ministra o zwiększenie kwoty z drugiej transzy z 6-u milionów 700-uset tysięcy złotych do 10-u milionów.


"Przekonywaliśmy go, że przyjęty algorytm nie uwzględnia specyfiki regionu i jest niesprawiedliwy. Mówiliśmy min. o tym, że mamy nową linię do radioterapii, a nie mamy pieniędzy na jej wykorzystanie. Wierzę, że ten argument będzie miał pozytywne skutki" - stwierdził marszałek Krzyżewski. W czasie spotkania była też mowa o przyszłorocznym budżecie Narodowego Funduszu Zdrowia. Zakłada on, że na podlaski oddział otrzyma 931 milionów złotych. Tu również potrzeby są dużo wyższe. O tym, czy rozmowy przyniosły skutek przekonamy się w ciągu kilkunastu dni. 26-go sierpnia minister Marek Balicki przyjedzie do Białegostoku. Dziś obiecał, że na Podlasie trafią dodatkowe ambulanse pogotowia ratunkowego. Wcześniejszy podział zakładał, że będzie to tylko 1 samochód.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę