Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Na ratunek bocianowi...

Wielkie zainteresowanie wywołał dziś w Łomży bocian. Ptak znajdował się, na lądowisku dla helikopterów w pobliżu szpitalnej Izby Przyjęć. Mieszkańcom, którzy dostrzegli boćka, wydawało się, że ptak może być chory. Przez dłuższy czas leżał na trawie i wydawał... jęki. Ktoś nawet przyniósł mu wody w wiadrze, a inny rozpoczęli poszukiwania kogoś, kto mógłby mu pomóc.

I w taki o to sposób, o ptaku w potrzebie dowiedzieliśmy się my... Gdy dotarliśmy na miejsce bocian akurat stał na własnych nogach na trawniku przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Kazańskiej w pobliżu wjazdu do szpitala...
Jedna z mieszkanek pobliskich domów właśnie niosła mu coś do jedzenia, gdy ptak niespodziewanie dla zgromadzonych w pobliżu widzów rozłożył skrzydła, podbiegł parę kroków i odleciał...  Bocian przez kilka minut szybował nad lądowiskiem, po czym wylądował na dachu jednego z pobliskich „wieżowców”.  
No cóż...  Trzeba dodać, że zgodnie z kalendarzem bocianim pod koniec sierpnia ptaki te zaczynają od nas odlatywać.  Bociany lecą przez Ukrainę, wzdłuż wybrzeży Morza Czarnego przez Rumunię, Bułgarię do Turcji. Podczas wędrówki pokonują dziennie ponad 250 km.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę