Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie www.straz.bialystok.pl

Trwa szacowanie strat po wichurach

Główne zdjęcie
fot. www.straz.bialystok.pl

Ponad 2000 strażaków usuwało skutki gwałtownej nawałnicy która przeszła przez południowo zachodnie obszary województwa podlaskiego w nocy z soboty na niedzielę. W sumie podlascy strażacy interweniowali blisko 500 razy usuwając powalone na drogi drzewa i konary, zabezpieczając zerwane poszycie z budynków oraz wypompowując wodę z piwnic. Odnotowano także cztery pożary, które powstały od wyładowań atmosferycznych. Najwięcej szkód burza wyrządziła w powiatach wysokomazowieckim i zambrowskim (łącznie ponad 300 interwencji). W miejscowościach Tybory Wólka i Gołasze Dąb pod Wysokiem Mazowieckiem silny wiatr uszkodził w sumie kilkadziesiąt budynków. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl
fot. www.straz.bialystok.pl

Jedyny wypadek z udziałem osób wydarzył się w sobotę (16 sierpnia) około godz. 21. Na jadące drogą 65 dwa samochody osobowe upadła topola. Gdy na miejsce przybyli strażacy podróżujące tymi pojazdami 4 osoby wydostały się już na zewnątrz. Po przebadaniu przez lekarza dwie z nich zostały zabrane do szpitala. Strażacy usunęli tarasujące przejazd drzewa i zabezpieczyli rozbite pojazdy.

Skutki ulewy najdotkliwiej odczuli mieszkańcy Łomży i okolic. Tu strażacy najczęściej wzywani byli do podtopionych obiektów. W jednym przypadku konieczna była pomoc strażaków w wydobyciu zalanego przez wodę pojazdu, który utknął wraz z kierowcą na jednej z łomżyńskich ulic. Wystarczyła jednak tylko wyciągarka, aby wydostać pojazd na suchy teren.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę