Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Gaz do samochodów jest dobry...

Na polskich stacjach paliw poprawiła się jakość sprzedawanej benzyny, przy jednoczesnym spadku jakości „serwowanego” oleju napędowego – wynika z ogólnopolskich kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową. W Łomży i najbliższej okolicy. W tym roku kontrolerzy sprawdzali przede wszystkim stacje z gazem LPG. Choć w skali kraju nieprawidłowości stwierdzono w przypadku ponad 4,6% pobranych próbek, u nas wyniki zawsze były dobre...

Kontrolerzy inspekcji handlowej w skali kraju w tym roku badali jakość paliw na 970 stacjach sprzedających benzynę i olej napędowy oraz 541 gaz LPG. W porównaniu z pierwszą połową 2007 roku poprawiła się jakość sprzedawanej benzyny – nieprawidłowości stwierdzono w 5,36 proc. wybranych losowo próbek (rok temu było to 6,29 proc.). Znacznie pogorszyła się natomiast jakość oleju napędowego – zakwestionowano 7,03 proc. próbek (o 5,98 proc. więcej niż przed rokiem). W trakcie kontroli nieprawidłowości stwierdzono także w 4,66 proc. przypadków pobranego do badań gazu LPG.

Ze skontrolowanych stacji w regionie inspektorzy zastrzeżenia mieli jedynie do paliw – benzyny i oleju - sprzedawanych na stacjach w Rutkach Kossakach i Kuleszach Kościelnych. W przypadku stacji z gazem LPG, z 40 skontrolowanych w województwie podlaskim, w tym trzech z Łomży i dwóch z Piątnicy, nieprawidłowości nie stwierdzono.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę