Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Rowerami do Matki Boskiej Ostrobramskiej

Główne zdjęcie
fot. Jacek Babiel

Rowerzyści z parafii Krzyża Świętego w Łomży pielgrzymują do Matki Boskiej Miłosierdzia w Ostrej Bramie w Wilnie. W niedzielę po porannej Mszy świętej, w licząca około 300 km pielgrzymkę, wybrało się 22 pątników. Do celu swej podróży rowerzyści z parafii Krzyża Świętego w Łomży mają dotrzeć w piątek.

Jak podkreśla ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii i jeden z uczestników rowerowej pielgrzymki, to jeszcze jedna forma uczczenia peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafii. Rowerowa wyprawa do Matki Boskiej Ostrobramskiej wypełniona jest modlitwą. Dzień pielgrzymów zaczyna się od Mszy świętej, a później na każdym z postojów odmawiane są modlitwy – Anioł Pański, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec...  

Pierwszy dzień podróży był dla pielgrzymów wielkim sprawdzianem, bo jak zaznacza ks. Andrzej wszyscy spotkali się na trasie po raz pierwszy.
- Średnia wieku jest dostojna, chociaż jest też i kilku studentów – mówi proboszcz Godlewski. Dodaje, że trudów  pierwszego dnia nie wytrzymał tylko jeden rower. Podczas nocnego postoju został on wymieniony na nowy i dziś cała grupa wyruszyła w dalszą część pielgrzymki...

Pierwszy nocleg pielgrzymi spędzili w Osowcu. Na kolejne będą zatrzymywać się w Augustowie, Druskienikach, Olicie i Trokach.  W piątek 22 sierpnia pielgrzymi dotrą do Ostrej Bramy, gdzie powitać ma ich ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. On też będzie przewodniczył modlitwom pielgrzymów przed cudownym obrazem Matki Boskiej Miłosierdzia. 
Foto: fot. Jacek Babiel
Foto: fot. Jacek Babiel
Foto: fot. Jacek Babiel
Foto:
Foto: fot. Jacek Babiel
Foto: fot. Jacek Babiel

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę