Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomośc pochodzi z www.onet.pl

Bez prądu

Jeszcze ok. 2 tys. odbiorców nie miało w niedzielę wieczorem prądu wskutek awarii spowodowanych nocnymi burzami i wichurą, która przeszła nad częścią województwa podlaskiego. Najpoważniejsze uszkodzenia zostaną naprawione dopiero w poniedziałek, bo wiąże się to z wymianą zniszczonych słupów energetycznych – poinformował rzecznik prasowy zakładu energetycznego ZEB Dystrybucja Andrzej Piekarski. W jego ocenie, oznacza to, że prądu do poniedziałku może nie mieć ok. tysiąca odbiorców.

Tuż po burzach, w nocy z soboty na niedzielę prądu w województwie podlaskim nie miało ok. 30 tys. odbiorców. Piekarski poinformował, że uszkodzonych zostało lub wręcz zniszczonych ok. trzystu słupów energetycznych. Uszkodzone są też dwa słupy wysokiego napięcia.
Nocna wichura wyrządziła poważne szkody materialne w kilku wsiach powiatów: zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Kilkadziesiąt budynków ma uszkodzone dachy, co najmniej siedem drewnianych stodół zostało zniszczonych – poinformowali w niedzielę podlascy strażacy.
Jak podał rzecznik podlaskiej Straży Pożarnej Marcin Janowski, w związku z nocnymi burzami i wichurą nad częścią regionu, podlascy strażacy odnotowali ponad 350 interwencji, z czego większość dotyczyła skutków wichury.
Przede wszystkim były to wyjazdy do odblokowywania dróg, na które upadły drzewa lub grube konary. Według Janowskiego, najtrudniejsza sytuacja po wichurze jest w powiatach: zambrowskim i wysokomazowieckim. We wsi Tybory Wólka i Gołasze Dąb koło Wysokiego Mazowieckiego co najmniej 40 budynków ma uszkodzone dachy, a kilka drewnianych stodół zostało całkowicie zniszczonych przez wiatr.
W lesie między tymi miejscowościami jest wiele powalonych drzew, tam skala zniszczeń nie jest jeszcze dokładnie znana. Uszkodzone dachy budynków są także we wsiach Chmiele Pogorzele i Czarnowo Undy, w powiecie zambrowskim.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę