Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@
źródło: bialystok.tvp.pl

Kolno: Strażnicy miejscy przeprowadzają kontrole

Nie masz opłaty za wywóz śmieci, podpisanej umowy na opróżnianie szamba, a może zaśmiecasz okolicę - jeśli mieszkasz w Kolnie to wkrótce możesz spodziewać się w tej sprawie wizyty strażników miejskich.

Miejscy strażnicy przeprowadzają kilkanaście kontroli dziennie. Mieszkańcy przyjmują je ze zrozumieniem. Tym większym, że teraz są tylko upominani.

Władze miasta twierdzą, że kontrole strażników są niezbędne. A ich celem jest czyste i zadbane Kolno. Jak mówi Andrzej Duda, burmistrz Kolna - Mam nadzieję, że te kontrole przyczynią się do tego, że świadomość ludzi się zmieni, że zrozumieją, że gospodarka śmieciowa -gospodarka nieczystościami musi być prawidłowa.

Nie tylko śmieciami. Strażnicy sprawdzają też czy są wniesione opłaty za posiadanie psa i czy zwierzęta są szczepione. Dla niesubordynowanych będą kary. Podobnie jak dla tych, którzy przy ulicy 3 Maja wpuszczają ścieki do kanalizacji deszczowej. - Postaramy się ustalić, skąd te ścieki spływają, kto ich się pozbywa w ten sposób. Oczywiście, jeżeli to się będzie powtarzało będziemy na pewno oddziaływać w sposób karny – zapowiada Piotr Małż, strażnik miejski z Kolna.

Straż miejska istnieje w Kolnie od roku. Obecnie jest tam czterech funkcjonariuszy. Ich ostatni nowy obowiązek to wspieranie policji podczas weekendowych nocnych patroli.

Bogusław Bazydło, Obiektyw
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę