Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Święto Wojska Polskiego w Łomży

Główne zdjęcie
fot. Adam Dąbrowski Radio Białystok

"Wszyscy jesteśmy dłużnikami bohaterów tamtych dni"- powiedział podczas obchodów Święta Wojska w Łomży bp Tadeusz Bronakowski. Dla łomżyńskiej jednostki to uroczystość podwójna, ponieważ tego samego dnia obchodzi swoje święto także 1. Łomżyński Batalion Remontowy, którego patronem jest bohaterski dowódca Łomży z 1920 roku - gen. Marian Raganowicz. Dlatego podczas żołnierskiego święta w Łomży tamte wydarzenia przypominali m.in. przedstawiciele kościoła oraz władz miasta i województwa.

Tradycyjnie już wojskowe uroczystości stały się okazją do wręczenia awansów i odznaczeń, zaś cała jednostka dostała w prezencie nowoczesną stację diagnostyczną i lakiernię. Obsługiwać będą one 11 jednostek I Dywizji Wojska Polskiego.

Jeszcze dziś (14/08) w Łomży w ramach obchodów żołnierskiego święta festyn przy Klubie Garnizonowym, a jutro - msza za ojczyznę, złożenie kwiatów w miejscach pamięci i - po południu - koncert poezji i piosenki wojskowej w parku miejskim. (ms)
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę