Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Fundusze europejskie a bezpieczeństwo na drogach

Podlascy policjanci otrzymali sprzęt za blisko 900 tys. zł, w 75 % zakupiony ze środków unijnych. Wśród pozyskanego w ten sposób sprzętu są fotoradary z oprzyrządowaniem, narkotestery, alkotesty oraz zestawy komputerowe. Urządzenia te będą wykorzystywane przez policjantów ruchu drogowego, by podnieść poziom bezpieczeństwa na drogach województwa podlaskiego.

Kupno tego sprzętu umożliwiła komenda główna Policji, gdzie zrealizowano odpowiednie projekty Sektorowego Programu Operacyjnego "TRANSPORT". Pozyskane w ten sposób pieniądze z europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pozwoliły na zakup prawie 3 tys. narkotesterów, 20 alkotestów (do wykrywania alkoholu w organizmie kierujących), 15 masztów do fotoradarów, wraz z obudowami i oprzyrządowaniem, 3 fotoradarów ze statywami i urządzeniami zasilającymi oraz 3 kompletnych zestawów komputerowych z oprogramowaniem do analizy i obróbki materiału fotograficznego. Łączna wartość zakupionego sprzętu to prawie 900 tys. złotych, w tym dofinansowanie ze środków europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 660 tys. złotych. W ten sposób podlascy policjanci dostali do rąk kolejne narzędzia, by nadal swoim działaniem podnosić bezpieczeństwo na drogach naszego województwa.

 

www.podlaska.policja.gov.pl
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę