Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Sierpień - miesiąc (nie)trzeźwości

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Ponad 3 promile alkoholu miał zatrzymany w Łomży kierowca TIR-a. 1,5 promila wykazał alkomat u białostoczanina, który potrącił na przejściu dziewczynkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Obaj stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

 Wczoraj po godzinie 19 na jednej z głównych ulic Łomży policjanci zatrzymali do kontroli TIR-a. 34-letni kierowca ciężarowego volvo wiózł z Ostrołęki ładunek rur PCV. Zmierzał do Estonii. Kontrola trzeźwości wykazała, że był pijany. W wydychanym powietrzu alkomat wskazał ponad 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Tłumaczył się, że wyjeżdżając w trasę wiedział, że jest pijany. Nie chciał aby pracodawca zauważył, że nieterminowo wyjeżdża z bazy.
    Inne zdarzenie miało miejsce na trasie 61 pod Stawiskami. Kierowca busa Peugeot na litewskich numerach podczas wyprzedzania kolumny pojazdów nie zachował ostrożności i wykonując manewr na podwójnej ciągłej uderzył w lewy przedni bok Forda Sierra. Kierowca i pasażerka Forda ze stłuczeniami zostali odwiezieni do szpitala. Kierowcę po badaniach zwolniono a  pasażerkę zatrzymano na obserwacji.
     W tym roku na podlaskich drogach policjanci zatrzymali 3 287 nietrzeźwych kierowców. W sierpniu było ich już 177.
     Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca, szczególnie gdy ze świadomością zamroczoną promilami kieruje na zatłoczonych drogach rozpędzoną maszyną.

na podstwie www.podlaska.policja.gov.pl
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę