Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Sierpień - miesiąc (nie)trzeźwości

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Ponad 3 promile alkoholu miał zatrzymany w Łomży kierowca TIR-a. 1,5 promila wykazał alkomat u białostoczanina, który potrącił na przejściu dziewczynkę i uciekł z miejsca zdarzenia. Obaj stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem.

 Wczoraj po godzinie 19 na jednej z głównych ulic Łomży policjanci zatrzymali do kontroli TIR-a. 34-letni kierowca ciężarowego volvo wiózł z Ostrołęki ładunek rur PCV. Zmierzał do Estonii. Kontrola trzeźwości wykazała, że był pijany. W wydychanym powietrzu alkomat wskazał ponad 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a jego ciężarówka trafiła na parking strzeżony. Tłumaczył się, że wyjeżdżając w trasę wiedział, że jest pijany. Nie chciał aby pracodawca zauważył, że nieterminowo wyjeżdża z bazy.
    Inne zdarzenie miało miejsce na trasie 61 pod Stawiskami. Kierowca busa Peugeot na litewskich numerach podczas wyprzedzania kolumny pojazdów nie zachował ostrożności i wykonując manewr na podwójnej ciągłej uderzył w lewy przedni bok Forda Sierra. Kierowca i pasażerka Forda ze stłuczeniami zostali odwiezieni do szpitala. Kierowcę po badaniach zwolniono a  pasażerkę zatrzymano na obserwacji.
     W tym roku na podlaskich drogach policjanci zatrzymali 3 287 nietrzeźwych kierowców. W sierpniu było ich już 177.
     Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny zabójca, szczególnie gdy ze świadomością zamroczoną promilami kieruje na zatłoczonych drogach rozpędzoną maszyną.

na podstwie www.podlaska.policja.gov.pl

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę