Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
źródło: bialystok.tvp.pl

Ranking pracodawców w Zambrowie

Zazwyczaj to pracodawcy oceniają czy odpowiada im osoba szukająca zatrudnienia. W Zambrowie pojawił się ranking przedsiębiorców. Na stronie internetowej tamtejszego Urzędu Pracy bezrobotni i pracownicy wystawiają oceny lokalnym firmom.

Na pierwszym miejscu zambrowskiego rankingu pracodawców królują instytucje. Praca pewna i stabilna. KRUS, następnie Burmistrz Miasta Zambrowa. Ale zaraz za nimi - właściciel trzech zambrowskich sklepów. Przez prawie dwadzieścia lat handlu przekonał się, od czego zależy powodzenie interesu. A jego pracownicy - co liczy się w pracy. – Przede wszystkim ludzie. Podstawą są ludzie, trzeba się z nimi domówić. Przede wszystkim pracownika trzeba szanować – zauważa Marian Skibiński, przedsiębiorca z Zambrowa. – Przede wszystkim dobra atmosfera w pracy, no i podejście szefa też bardzo się liczy – twierdzi Edyta Grunwald, ekspedientka.

Rankingowi pracodawców towarzyszy forum, na którym anonimowo można podzielić się doświadczeniem z pracy. Zambrowianie korzystają - piszą gdzie warto szukać pracy, a której firmy unikać. Czasami jednak oceniają zbyt ostro lub pochopnie. – Na pewno jest on obarczony jakimś błędem czy nawet negatywnymi emocjami, ale daje jakieś wyobrażenie jak pracodawca jest postrzegany przez osoby bezrobotne czy nawet pracowników – mówi Dariusz Olszewski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Zambrowie.

W powiecie zambrowskim bez pracy jest ponad 2 tysiące osób. Dla nich każda informacja o zatrudnieniu jest na wagę złota. Szczególnie, gdy można ją uzyskać bez wybierania się do urzędu.

W urzędach pracy dostaje się suche informacje, że pracodawca szuka pracownika. Ale brakuje tych, czy w pracy jest dobra atmosfera i czy szef płaci na czas. Tego trzeba doświadczyć samemu. Pomysł zambrowskiego Urzędu Pracy, aby stworzyć ranking pracodawców pozwala uniknąć niemiłych doświadczeń.

Ewa Sznejder, Obiektyw
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę