Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Święto I Łomżyńskiego Batalionu Remontowego

Żołnierze przygotowują się do Święta Wojska Polskiego, czy w Łomży święto będzie radosne? Po znacznym uszczupleniu wojska w mieście obchody przygotował I Łomżyński Batalion Remontowy. Będą to pierwsze obchody bez udziału Jednostki Wojskowej Skład Łomża 30 90. Dowódca Batalionu Remontowego, ppłk Robert Rettinger, nie ukrywa, że w związku z likwidacją jednostki nie dla wszystkich Dzień Wojska Polskiego będzie świętem radosnym. Skład Łomża – to kolejna jednostka w kraju, która została zlikwidowana.


Od kilku lat liczebność Polskiej Armii jest systematycznie zmniejszana – mówi Rettinger.
Jako powód podaje się restrukturyzacji Polskiej Armii. I Łomżyńśki Batalion Remontowy póki co pracuje – jest tu około 170 żołnierzy zawodowych i około 200 pracowników Wojska. Do tego dochodzi blisko 50-ciu żołnierzy służby zasadniczej. Wszyscy będą świętować uroczyście Dzień Wojska Polskiego i dzień Batalionu w najbliższą sobotę. Batalion obchodzi swoje święto 14 sierpnia – gdyż tego dnia świętował również 33 Pułk Piechoty.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę