Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy będą produkować biopaliwa

Już ponad pięciuset rolników z Podlasia przeszło szkolenia, które pomogą im przekwalifikować gospodarstwa. Zajmą się uprawą rzepaku i będą mogli produkować biopaliwa na potrzeby własnych gospodarstw. Dowiedzą się, jak tanio i jakimi technologiami produkować biokomponenty. Po upadku cukrowni w Łapach alternatywą dla podlaskich rolników jest właśnie produkcja roślin przeznaczonych na biopaliwa.

O korzyściach, wynikających z uprawy rzepaku i lnu rozmawiano dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.
Wśród zainteresowanych ośrodków pionierem jest gmina Sokoły. Tam rolnicy już od kilku lat poznają nowoczesne technologie i myślą o tworzeniu grup producenckich. Wójt gminy - Józef Zajkowski - twierdzi, że produkcja biopaliw przyniesie rolnikom korzyść. Ma nadzieję, że już w przyszłym roku, podczas żniw, rolnicy będą korzystać z własnego paliwa.
Do produkcji biokomponentów potrzebne są drogie nowoczesne maszyny. Tworzenie grup producenckich może obniżyć koszty ich zakupu i użytkowania. Ale żeby do tego doszło rolnicy znów muszą czekać na zmiany w ustawie o biopaliwach.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę